Event 473 in 2015

8.10.15 Spanish Championship

Number of games: 221

NumWinnerLoserScoreDetail
1 Jose Alvarez-Sala Carmen Perez Nogueras 7-3 Group A
2 Juan Manuel Roman Carlos Rodrigo 7-2 Group A
3 Carlos Rodrigo Carmen Perez Nogueras 7-5 Group A
4 Jose Alvarez-Sala Luis De Gortazar 7-4 Group A
5 Carlos Rodrigo Luis De Gortazar 7-6 Group A
6 Alfonso Perez-Barbadillo Juan Manuel Roman 7-5 Group A
7 Juan Manuel Roman Carmen Perez Nogueras 7-2 Group A
8 Jose Alvarez-Sala Rafael Pedregosa 7-4 Group A
9 Rafael Pedregosa Luis De Gortazar 7-3 Group A
10 Jose Alvarez-Sala Alfonso Perez-Barbadillo 7-1 Group A
11 Luis De Gortazar Alfonso Perez-Barbadillo 7-3 Group A
12 Alfonso Perez-Barbadillo Carlos Rodrigo 7-6 Group A
13 Rafael Pedregosa Alfonso Perez-Barbadillo 7-3 Group A
14 Rafael Pedregosa Carmen Perez Nogueras 7-2 Group A
15 Jose Alvarez-Sala Juan Manuel Roman 7-4 Group A
16 Juan Manuel Roman Luis De Gortazar 7-4 Group A
17 Carlos Rodrigo Rafael Pedregosa 7-4 Group A
18 Carlos Rodrigo Jose Alvarez-Sala 7-6 Group A
19 Luis De Gortazar Carmen Perez Nogueras 7-5 Group A
20 Alfonso Perez-Barbadillo Carmen Perez Nogueras 7-5 Group A
21 Juan Manuel Roman Rafael Pedregosa 7-3 Group A
22 Basilio Iglesias Francisco Puerto 7-2 Group B
23 Ignacio Fernandez-Prada Emilio Valero 7-6 Group B
24 Manuel Garcia Odero Santiago Echevarria 7-5 Group B
25 Ignacio Gutierrez-Trueba Francisco Puerto 7-6 Group B
26 Basilio Iglesias Manuel Garcia Odero 7-5 Group B
27 Santiago Echevarria Francisco Puerto 7-6 Group B
28 Emilio Valero Ignacio Gutierrez-Trueba 7-2 Group B
29 Ignacio Fernandez-Prada Manuel Garcia Odero 7-6 Group B
30 Basilio Iglesias Santiago Echevarria 7-6 Group B
31 Ignacio Fernandez-Prada Ignacio Gutierrez-Trueba 7-5 Group B
32 Manuel Garcia Odero Francisco Puerto 7-6 Group B
33 Emilio Valero Santiago Echevarria 7-5 Group B
34 Basilio Iglesias Ignacio Gutierrez-Trueba 7-5 Group B
35 Emilio Valero Manuel Garcia Odero 7-2 Group B
36 Basilio Iglesias Ignacio Fernandez-Prada 7-6 Group B
37 Ignacio Gutierrez-Trueba Santiago Echevarria 7-5 Group B
38 Francisco Puerto Ignacio Fernandez-Prada 7-4 Group B
39 Basilio Iglesias Emilio Valero 7-6 Group B
40 Francisco Puerto Emilio Valero 7-5 Group B
41 Santiago Echevarria Ignacio Fernandez-Prada 7-6 Group B
42 Ignacio Gutierrez-Trueba Manuel Garcia Odero 7-6 Group B
43 Fernando Soto Alfonso Ruiz De Assin 7-0 Group C
44 Juan Bravo-Ferrer Maria Fernandez-Pereira 7-5 Group C
45 Felipe Lopez De Carrizosa Santiago Alvarez-Sala 7-2 Group C
46 Andres Alvarez-Sala Maria Fernandez-Pereira 7-4 Group C
47 Juan Bravo-Ferrer Alfonso Ruiz De Assin 7-2 Group C
48 Fernando Soto Felipe Lopez De Carrizosa 7-5 Group C
49 Santiago Alvarez-Sala Alfonso Ruiz De Assin 7-5 Group C
50 Andres Alvarez-Sala Juan Bravo-Ferrer 7-2 Group C
51 Fernando Soto Santiago Alvarez-Sala 7-3 Group C
52 Andres Alvarez-Sala Alfonso Ruiz De Assin 7-3 Group C
53 Juan Bravo-Ferrer Felipe Lopez De Carrizosa 7-2 Group C
54 Santiago Alvarez-Sala Juan Bravo-Ferrer 7-6 Group C
55 Maria Fernandez-Pereira Alfonso Ruiz De Assin 6-5 Group C
56 Felipe Lopez De Carrizosa Alfonso Ruiz De Assin 7-1 Group C
57 Santiago Alvarez-Sala Maria Fernandez-Pereira 7-5 Group C
58 Fernando Soto Maria Fernandez-Pereira 7-2 Group C
59 Felipe Lopez De Carrizosa Andres Alvarez-Sala 7-6 Group C
60 Juan Bravo-Ferrer Fernando Soto 7-5 Group C
61 Felipe Lopez De Carrizosa Maria Fernandez-Pereira 7-4 Group C
62 Andres Alvarez-Sala Fernando Soto 7-5 Group C
63 Andres Alvarez-Sala Santiago Alvarez-Sala 7-1 Group C
64 Manuel Alvarez-Sala Lourdes Portela 7-4 Group D
65 Inmaculada Florido Mauricio Alvarez De Asturias 7-6 Group D
66 Beatriz Marquinez Charo Monzon 7-2 Group D
67 Miguel Bausa Lourdes Portela 7-5 Group D
68 Miguel Bausa Inmaculada Florido 7-2 Group D
69 Beatriz Marquinez Mauricio Alvarez De Asturias 7-4 Group D
70 Beatriz Marquinez Inmaculada Florido 7-5 Group D
71 Manuel Alvarez-Sala Miguel Bausa 7-6 Group D
72 Charo Monzon Mauricio Alvarez De Asturias 7-4 Group D
73 Mauricio Alvarez De Asturias Lourdes Portela 7-4 Group D
74 Charo Monzon Miguel Bausa 7-4 Group D
75 Beatriz Marquinez Lourdes Portela 7-5 Group D
76 Manuel Alvarez-Sala Mauricio Alvarez De Asturias 7-3 Group D
77 Manuel Alvarez-Sala Inmaculada Florido 7-3 Group D
78 Charo Monzon Inmaculada Florido 7-1 Group D
79 Miguel Bausa Beatriz Marquinez 7-2 Group D
80 Lourdes Portela Inmaculada Florido 7-5 Group D
81 Charo Monzon Manuel Alvarez-Sala 7-4 Group D
82 Miguel Bausa Mauricio Alvarez De Asturias 7-5 Group D
83 Beatriz Marquinez Manuel Alvarez-Sala 7-5 Group D
84 Charo Monzon Lourdes Portela 7-5 Group D
85 Susana Romero Rafael Serrano 7-1 Group E
86 Fernando Caballero Jose Maria Gomez Quiros 7-6 Group E
87 Manuel Molina Carmen Barbadillo 7-3 Group E
88 Rafael Serrano Jose Maria Gomez Quiros 7-5 Group E
89 Susana Romero Carmen Barbadillo 7-3 Group E
90 Rafael Serrano Manuel Molina 7-3 Group E
91 Fernando Caballero Carmen Barbadillo 7-5 Group E
92 Susana Romero Jose Maria Gomez Quiros 7-5 Group E
93 Fernando Caballero Manuel Molina 7-6 Group E
94 Carmen Barbadillo Jose Maria Gomez Quiros 7-5 Group E
95 Susana Romero Fernando Caballero 7-2 Group E
96 Jose Maria Gomez Quiros Manuel Molina 7-6 Group E
97 Rafael Serrano Fernando Caballero 7-5 Group E
98 Susana Romero Manuel Molina 7-4 Group E
99 Rafael Serrano Carmen Barbadillo 7-2 Group E
100 Jose Enrique Otte Carlos Ariza 7-3 Group F
101 Domingo Renedo Juan Manuel De Reyna 7-5 Group F
102 Carlos Munoz Carlos Ruiz De Assin 7-4 Group F
103 Jose Enrique Otte Domingo Renedo 7-5 Group F
104 Juan Manuel De Reyna Carlos Ruiz De Assin 7-4 Group F
105 Jose Enrique Otte Alfonso Urbano 7-3 Group F
106 Carlos Ariza Juan Manuel De Reyna 7-5 Group F
107 Juan Manuel De Reyna Carlos Munoz 7-2 Group F
108 Jose Enrique Otte Carlos Ruiz De Assin 7-2 Group F
109 Domingo Renedo Carlos Munoz 7-4 Group F
110 Alfonso Urbano Domingo Renedo 7-6 Group F
111 Alfonso Urbano Carlos Ruiz De Assin 7-4 Group F
112 Domingo Renedo Carlos Ariza 7-5 Group F
113 Carlos Ariza Carlos Munoz 7-4 Group F
114 Alfonso Urbano Juan Manuel De Reyna 7-4 Group F
115 Alfonso Urbano Carlos Ariza 7-1 Group F
116 Carlos Ruiz De Assin Domingo Renedo 7-2 Group F
117 Jose Enrique Otte Juan Manuel De Reyna 7-3 Group F
118 Alfonso Urbano Carlos Munoz 7-3 Group F
119 Jose Enrique Otte Carlos Munoz 7-3 Group F
120 Carlos Ruiz De Assin Carlos Ariza 7-4 Group F
121 Javier Torres Maria Jesus Burguete 7-4 Group G
122 Gonzalo Alvarez-Sala Emilio Jnr Marin 7-5 Group G
123 Gonzalo Alvarez-Sala Rafael Romero 7-4 Group G
124 Rafael Cabezas Javier Torres 7-2 Group G
125 Rafael Romero Emilio Jnr Marin 7-1 Group G
126 Emilio Jnr Marin Maria Jesus Burguete 7-3 Group G
127 Maria Jesus Burguete Luis Fernandez 7-3 Group G
128 Gonzalo Alvarez-Sala Javier Torres 7-2 Group G
129 Rafael Cabezas Luis Fernandez 7-2 Group G
130 Rafael Cabezas Maria Jesus Burguete 7-3 Group G
131 Rafael Romero Javier Torres 7-1 Group G
132 Emilio Jnr Marin Rafael Cabezas 7-3 Group G
133 Rafael Romero Maria Jesus Burguete 7-1 Group G
134 Javier Torres Luis Fernandez 7-3 Group G
135 Gonzalo Alvarez-Sala Luis Fernandez 7-4 Group G
136 Rafael Romero Luis Fernandez 7-1 Group G
137 Emilio Jnr Marin Javier Torres 7-2 Group G
138 Gonzalo Alvarez-Sala Rafael Cabezas 7-5 Group G
139 Rafael Romero Rafael Cabezas 7-4 Group G
140 Gonzalo Alvarez-Sala Maria Jesus Burguete 7-2 Group G
141 Emilio Jnr Marin Luis Fernandez 7-1 Group G
142 Maria Taylor Manuel Fesser 7-3 Group H
143 Maria Dolores Salazar Ignacio Saenz 7-5 Group H
144 Emilio Marin Manuel Fesser 7-2 Group H
145 Fernando Guilloto Ignacio Saenz 7-3 Group H
146 Maria Dolores Salazar Manuel Fesser 7-5 Group H
147 Maria Dolores Salazar Patricio Peman 7-5 Group H
148 Fernando Guilloto Patricio Peman 7-6 Group H
149 Emilio Marin Maria Taylor 6-4 Group H
150 Emilio Marin Ignacio Saenz 7-0 Group H
151 Maria Taylor Ignacio Saenz 7-2 Group H
152 Maria Taylor Patricio Peman 7-4 Group H
153 Emilio Marin Maria Dolores Salazar 7-1 Group H
154 Maria Dolores Salazar Fernando Guilloto 7-6 Group H
155 Emilio Marin Patricio Peman 7-2 Group H
156 Fernando Guilloto Manuel Fesser 7-4 Group H
157 Patricio Peman Ignacio Saenz 7-2 Group H
158 Manuel Fesser Ignacio Saenz 7-5 Group H
159 Emilio Marin Fernando Guilloto 7-3 Group H
160 Maria Taylor Maria Dolores Salazar 7-1 Group H
161 Fernando Guilloto Maria Taylor 7-4 Group H
162 Patricio Peman Manuel Fesser 7-0 Group H
163 Rafael Romero Jose Alvarez-Sala 7-5 KOR1
164 Rafael Romero Jose Alvarez-Sala 7-4 KOR1
165 Emilio Marin Emilio Valero 7-4 KOR1
166 Emilio Marin Emilio Valero 7-6 KOR1
167 Alfonso Urbano Charo Monzon 7-3 KOR1
168 Alfonso Urbano Charo Monzon 7-3 KOR1
169 Susana Romero Fernando Soto 7-1 KOR1
170 Fernando Soto Susana Romero 7-3 KOR1
171 Susana Romero Fernando Soto 7-4 KOR1
172 Basilio Iglesias Maria Taylor 7-6 KOR1
173 Basilio Iglesias Maria Taylor 7-6 KOR1
174 Gonzalo Alvarez-Sala Juan Manuel Roman 7-2 KOR1
175 Gonzalo Alvarez-Sala Juan Manuel Roman 7-1 KOR1
176 Andres Alvarez-Sala Rafael Serrano 7-0 KOR1
177 Andres Alvarez-Sala Rafael Serrano 7-6 KOR1
178 Beatriz Marquinez Jose Enrique Otte 7-4 KOR1
179 Beatriz Marquinez Jose Enrique Otte 7-4 KOR1
180 Rafael Romero Emilio Marin 7-2 Q-final
181 Rafael Romero Emilio Marin 7-6 Q-final
182 Susana Romero Alfonso Urbano 7-2 Q-final
183 Susana Romero Alfonso Urbano 7-3 Q-final
184 Basilio Iglesias Gonzalo Alvarez-Sala 7-6 Q-final
185 Gonzalo Alvarez-Sala Basilio Iglesias 7-5 Q-final
186 Basilio Iglesias Gonzalo Alvarez-Sala 7-6 Q-final
187 Andres Alvarez-Sala Beatriz Marquinez 7-0 Q-final
188 Beatriz Marquinez Andres Alvarez-Sala 7-4 Q-final
189 Andres Alvarez-Sala Beatriz Marquinez 7-5 Q-final
190 Rafael Romero Susana Romero 7-2 S-final
191 Rafael Romero Susana Romero 7-3 S-final
192 Andres Alvarez-Sala Basilio Iglesias 7-6 S-final
193 Andres Alvarez-Sala Basilio Iglesias 7-6 S-final
194 Rafael Romero Andres Alvarez-Sala 7-5 Final
195 Andres Alvarez-Sala Rafael Romero 7-2 Final
196 Rafael Romero Andres Alvarez-Sala 7-3 Final
197 Jose Alvarez-Sala Domingo Renedo 10-5 Rep KO R1
198 Juan Bravo-Ferrer Emilio Valero 10-6 Rep KO R1
199 Emilio Jnr Marin Charo Monzon 10-8 Rep KO R1
200 Fernando Soto Ignacio Fernandez-Prada 10-7 Rep KO R1
201 Maria Taylor Fernando Caballero 10-8 Rep KO R1
202 Juan Manuel Roman Miguel Bausa 10-8 Rep KO R1
203 Rafael Serrano Fernando Guilloto 10-4 Rep KO R1
204 Carlos Rodrigo Jose Enrique Otte 10-8 Rep KO R1
205 Jose Alvarez-Sala Juan Bravo-Ferrer 10-8 Rep KO R2
206 Emilio Jnr Marin Fernando Soto 10-5 Rep KO R2
207 Juan Manuel Roman Maria Taylor 10-9 Rep KO R2
208 Rafael Serrano Carlos Rodrigo 10-7 Rep KO R2
209 Beatriz Marquinez Jose Alvarez-Sala 10-8 Rep KO R3
210 Gonzalo Alvarez-Sala Emilio Jnr Marin 10-6 Rep KO R3
211 Alfonso Urbano Juan Manuel Roman 10-8 Rep KO R3
212 Emilio Marin Rafael Serrano 10-9 Rep KO R3
213 Gonzalo Alvarez-Sala Beatriz Marquinez 10-6 Rep Q-final
214 Alfonso Urbano Emilio Marin 10-6 Rep Q-final
215 Gonzalo Alvarez-Sala Susana Romero 10-7 Rep Q-final
216 Basilio Iglesias Alfonso Urbano 10-8 Rep S-final
217 Gonzalo Alvarez-Sala Basilio Iglesias 10-5 Rep S-final
218 Gonzalo Alvarez-Sala Andres Alvarez-Sala 10-9 Rep FInal
219 Gonzalo Alvarez-Sala Rafael Romero 7-6 Gold final
220 Rafael Romero Gonzalo Alvarez-Sala 7-5 Gold final
221 Gonzalo Alvarez-Sala Rafael Romero 7-6 Gold final

NumNameTotalWinsLosses
1 Mauricio Alvarez De Asturias 6 1 5
2 Andres Alvarez-Sala 17 12 5
3 Gonzalo Alvarez-Sala 19 16 3
4 Jose Alvarez-Sala 11 7 4
5 Manuel Alvarez-Sala 6 4 2
6 Santiago Alvarez-Sala 6 3 3
7 Carlos Ariza 6 2 4
8 Carmen Barbadillo 5 1 4
9 Miguel Bausa 7 4 3
10 Juan Bravo-Ferrer 8 5 3
11 Maria Jesus Burguete 6 1 5
12 Fernando Caballero 6 3 3
13 Rafael Cabezas 6 3 3
14 Luis De Gortazar 6 2 4
15 Juan Manuel De Reyna 6 2 4
16 Santiago Echevarria 6 2 4
17 Luis Fernandez 6 0 6
18 Maria Fernandez-Pereira 6 1 5
19 Ignacio Fernandez-Prada 7 3 4
20 Manuel Fesser 6 1 5
21 Inmaculada Florido 6 1 5
22 Manuel Garcia Odero 6 2 4
23 Jose Maria Gomez Quiros 5 1 4
24 Fernando Guilloto 7 4 3
25 Ignacio Gutierrez-Trueba 6 3 3
26 Basilio Iglesias 15 11 4
27 Felipe Lopez De Carrizosa 6 4 2
28 Emilio Marin 12 9 3
29 Emilio Jnr Marin 9 6 3
30 Beatriz Marquinez 13 9 4
31 Manuel Molina 5 1 4
32 Charo Monzon 9 5 4
33 Carlos Munoz 6 1 5
34 Jose Enrique Otte 9 6 3
35 Rafael Pedregosa 6 3 3
36 Patricio Peman 6 2 4
37 Carmen Perez Nogueras 6 0 6
38 Alfonso Perez-Barbadillo 6 3 3
39 Lourdes Portela 6 1 5
40 Francisco Puerto 6 2 4
41 Domingo Renedo 7 3 4
42 Carlos Rodrigo 8 5 3
43 Juan Manuel Roman 11 6 5
44 Susana Romero 13 9 4
45 Rafael Romero 18 14 4
46 Carlos Ruiz De Assin 6 2 4
47 Alfonso Ruiz De Assin 6 0 6
48 Ignacio Saenz 6 0 6
49 Maria Dolores Salazar 6 4 2
50 Rafael Serrano 10 6 4
51 Fernando Soto 11 6 5
52 Maria Taylor 10 5 5
53 Javier Torres 6 2 4
54 Alfonso Urbano 13 9 4
55 Emilio Valero 9 3 6

Database last updated at Tue, 15 Oct 2019 20:45:10 +0100

23 October 2019 18:44:53