Event 225 in 2017

24.05.17 European Championship

Number of games: 255

NumWinnerLoserScoreDetail
1 Jose Alvarez-Sala Stephen Mulliner 7-3 Block A
2 Jose Alvarez-Sala Stephen Mulliner 7-6 Block A
3 Martin French Charles-Eric Vilain Xiiii 7-3 Block A
4 Martin French Charles-Eric Vilain Xiiii 7-2 Block A
5 Evan Newell Thomas Magin 7-2 Block A
6 Thomas Magin Evan Newell 6-3 Block A
7 Lars Boman Andrew Hope 7-6 Block A
8 Lars Boman Andrew Hope 7-4 Block A
9 Stephen Mulliner Andrew Hope 7-4 Block A
10 Stephen Mulliner Andrew Hope 7-1 Block A
11 Evan Newell Martin French 7-1 Block A
12 Evan Newell Martin French 7-5 Block A
13 Jose Alvarez-Sala Lars Boman 7-2 Block A
14 Jose Alvarez-Sala Lars Boman 7-5 Block A
15 Thomas Magin Charles-Eric Vilain Xiiii 7-4 Block A
16 Thomas Magin Charles-Eric Vilain Xiiii 7-6 Block A
17 Stephen Mulliner Evan Newell 7-6 Block A
18 Stephen Mulliner Evan Newell 7-6 Block A
19 Martin French Andrew Hope 7-5 Block A
20 Martin French Andrew Hope 7-3 Block A
21 Jose Alvarez-Sala Thomas Magin 7-3 Block A
22 Jose Alvarez-Sala Thomas Magin 7-3 Block A
23 Lars Boman Charles-Eric Vilain Xiiii 7-4 Block A
24 Charles-Eric Vilain Xiiii Lars Boman 7-2 Block A
25 Stephen Mulliner Charles-Eric Vilain Xiiii 7-2 Block A
26 Stephen Mulliner Charles-Eric Vilain Xiiii 7-4 Block A
27 Jose Alvarez-Sala Martin French 7-4 Block A
28 Jose Alvarez-Sala Martin French 7-4 Block A
29 Evan Newell Lars Boman 7-2 Block A
30 Evan Newell Lars Boman 7-3 Block A
31 Andrew Hope Thomas Magin 7-6 Block A
32 Thomas Magin Andrew Hope 7-3 Block A
33 Evan Newell Jose Alvarez-Sala 7-4 Block A
34 Jose Alvarez-Sala Evan Newell 7-5 Block A
35 Andrew Hope Charles-Eric Vilain Xiiii 7-6 Block A
36 Charles-Eric Vilain Xiiii Andrew Hope 7-6 Block A
37 Lars Boman Thomas Magin 7-3 Block A
38 Thomas Magin Lars Boman 7-6 Block A
39 Evan Newell Charles-Eric Vilain Xiiii 7-6 Block A
40 Evan Newell Charles-Eric Vilain Xiiii 7-3 Block A
41 Jose Alvarez-Sala Andrew Hope 7-4 Block A
42 Jose Alvarez-Sala Andrew Hope 7-3 Block A
43 Stephen Mulliner Thomas Magin 7-3 Block A
44 Stephen Mulliner Thomas Magin 7-3 Block A
45 Stephen Mulliner Lars Boman 7-3 Block A
46 Stephen Mulliner Lars Boman 7-4 Block A
47 Evan Newell Andrew Hope 7-5 Block A
48 Andrew Hope Evan Newell 7-3 Block A
49 Jose Alvarez-Sala Charles-Eric Vilain Xiiii 7-4 Block A
50 Jose Alvarez-Sala Charles-Eric Vilain Xiiii 7-3 Block A
51 Jose Riva Janis Steins 7-6 Block B
52 Janis Steins Jose Riva 7-3 Block B
53 Patrick Fitzgerald Andres Alvarez-Sala 7-2 Block B
54 Patrick Fitzgerald Andres Alvarez-Sala 7-6 Block B
55 David Widdison Helena Jansson 7-2 Block B
56 David Widdison Helena Jansson 7-4 Block B
57 Ulf Soderberg Stanislav Vorel 7-5 Block B
58 Stanislav Vorel Ulf Soderberg 7-4 Block B
59 Ulf Soderberg Jose Riva 7-6 Block B
60 Jose Riva Ulf Soderberg 7-5 Block B
61 Patrick Fitzgerald David Widdison 7-6 Block B
62 Patrick Fitzgerald David Widdison 7-5 Block B
63 Janis Steins Stanislav Vorel 7-4 Block B
64 Janis Steins Stanislav Vorel 7-6 Block B
65 Andres Alvarez-Sala Helena Jansson 7-3 Block B
66 Andres Alvarez-Sala Helena Jansson 7-2 Block B
67 David Widdison Jose Riva 7-4 Block B
68 Jose Riva David Widdison 7-6 Block B
69 Patrick Fitzgerald Ulf Soderberg 7-2 Block B
70 Ulf Soderberg Patrick Fitzgerald 7-2 Block B
71 Janis Steins Helena Jansson 7-2 Block B
72 Janis Steins Helena Jansson 7-5 Block B
73 Andres Alvarez-Sala Stanislav Vorel 7-1 Block B
74 Andres Alvarez-Sala Stanislav Vorel 7-2 Block B
75 Jose Riva Andres Alvarez-Sala 7-4 Block B
76 Andres Alvarez-Sala Jose Riva 7-5 Block B
77 Patrick Fitzgerald Janis Steins 7-4 Block B
78 Patrick Fitzgerald Janis Steins 7-3 Block B
79 David Widdison Stanislav Vorel 7-5 Block B
80 David Widdison Stanislav Vorel 7-3 Block B
81 Ulf Soderberg Helena Jansson 7-3 Block B
82 Ulf Soderberg Helena Jansson 7-6 Block B
83 Jose Riva Patrick Fitzgerald 7-4 Block B
84 Jose Riva Patrick Fitzgerald 7-3 Block B
85 Janis Steins David Widdison 7-5 Block B
86 Janis Steins David Widdison 7-4 Block B
87 Andres Alvarez-Sala Ulf Soderberg 7-6 Block B
88 Andres Alvarez-Sala Ulf Soderberg 7-4 Block B
89 Helena Jansson Stanislav Vorel 7-5 Block B
90 Helena Jansson Stanislav Vorel 7-2 Block B
91 Jose Riva Helena Jansson 7-4 Block B
92 Jose Riva Helena Jansson 7-3 Block B
93 Patrick Fitzgerald Stanislav Vorel 7-5 Block B
94 Patrick Fitzgerald Stanislav Vorel 7-3 Block B
95 David Widdison Andres Alvarez-Sala 7-5 Block B
96 Andres Alvarez-Sala David Widdison 7-6 Block B
97 Janis Steins Ulf Soderberg 7-6 Block B
98 Janis Steins Ulf Soderberg 7-5 Block B
99 Jose Riva Stanislav Vorel 7-6 Block B
100 Jose Riva Stanislav Vorel 7-3 Block B
101 Patrick Fitzgerald Helena Jansson 7-3 Block B
102 Patrick Fitzgerald Helena Jansson 7-4 Block B
103 David Widdison Ulf Soderberg 7-6 Block B
104 Ulf Soderberg David Widdison 7-3 Block B
105 Andres Alvarez-Sala Janis Steins 7-3 Block B
106 Andres Alvarez-Sala Janis Steins 7-4 Block B
107 Pierre Beaudry Eje Elebo 7-5 Block C
108 Pierre Beaudry Eje Elebo 7-3 Block C
109 Mark Stephens Lionel Tibble 7-6 Block C
110 Mark Stephens Lionel Tibble 7-5 Block C
111 Rafael Romero Michael Boeer 7-4 Block C
112 Rafael Romero Michael Boeer 7-4 Block C
113 Anna Kralova Magnus Myhrene 7-6 Block C
114 Anna Kralova Magnus Myhrene 7-6 Block C
115 Pierre Beaudry Magnus Myhrene 7-5 Block C
116 Pierre Beaudry Magnus Myhrene 7-4 Block C
117 Rafael Romero Lionel Tibble 7-6 Block C
118 Rafael Romero Lionel Tibble 7-6 Block C
119 Eje Elebo Anna Kralova 7-6 Block C
120 Eje Elebo Anna Kralova 7-4 Block C
121 Mark Stephens Michael Boeer 7-6 Block C
122 Mark Stephens Michael Boeer 7-1 Block C
123 Pierre Beaudry Rafael Romero 7-5 Block C
124 Pierre Beaudry Rafael Romero 7-2 Block C
125 Lionel Tibble Magnus Myhrene 7-2 Block C
126 Lionel Tibble Magnus Myhrene 7-4 Block C
127 Eje Elebo Michael Boeer 7-5 Block C
128 Eje Elebo Michael Boeer 7-3 Block C
129 Mark Stephens Anna Kralova 7-3 Block C
130 Mark Stephens Anna Kralova 7-6 Block C
131 Mark Stephens Pierre Beaudry 7-4 Block C
132 Pierre Beaudry Mark Stephens 7-6 Block C
133 Eje Elebo Lionel Tibble 7-3 Block C
134 Lionel Tibble Eje Elebo 7-4 Block C
135 Rafael Romero Anna Kralova 7-4 Block C
136 Rafael Romero Anna Kralova 7-2 Block C
137 Magnus Myhrene Michael Boeer 7-6 Block C
138 Magnus Myhrene Michael Boeer 7-5 Block C
139 Pierre Beaudry Lionel Tibble 7-5 Block C
140 Pierre Beaudry Lionel Tibble 7-3 Block C
141 Rafael Romero Eje Elebo 7-5 Block C
142 Rafael Romero Eje Elebo 7-3 Block C
143 Mark Stephens Magnus Myhrene 7-3 Block C
144 Mark Stephens Magnus Myhrene 7-5 Block C
145 Michael Boeer Anna Kralova 7-5 Block C
146 Michael Boeer Anna Kralova 7-4 Block C
147 Pierre Beaudry Michael Boeer 7-1 Block C
148 Pierre Beaudry Michael Boeer 7-1 Block C
149 Lionel Tibble Anna Kralova 7-1 Block C
150 Lionel Tibble Anna Kralova 7-5 Block C
151 Rafael Romero Mark Stephens 7-4 Block C
152 Rafael Romero Mark Stephens 7-6 Block C
153 Eje Elebo Magnus Myhrene 7-2 Block C
154 Eje Elebo Magnus Myhrene 7-4 Block C
155 Pierre Beaudry Anna Kralova 7-1 Block C
156 Pierre Beaudry Anna Kralova 7-1 Block C
157 Lionel Tibble Michael Boeer 7-1 Block C
158 Lionel Tibble Michael Boeer 7-5 Block C
159 Rafael Romero Magnus Myhrene 7-3 Block C
160 Rafael Romero Magnus Myhrene 7-2 Block C
161 Mark Stephens Eje Elebo 7-6 Block C
162 Mark Stephens Eje Elebo 7-6 Block C
163 Eje Elebo Lionel Tibble 7-6 Block C p/o
164 Basilio Iglesias Simon Williams 7-2 Block D
165 Basilio Iglesias Simon Williams 7-2 Block D
166 Roar Michalsen Guy Scurfield 7-2 Block D
167 Guy Scurfield Roar Michalsen 7-4 Block D
168 Joi Elebo Guenter Steiner 7-2 Block D
169 Joi Elebo Guenter Steiner 7-3 Block D
170 Roberts Stafeckis Neil Thomas 7-6 Block D
171 Neil Thomas Roberts Stafeckis 7-4 Block D
172 Roberts Stafeckis Simon Williams 7-3 Block D
173 Simon Williams Roberts Stafeckis 7-6 Block D
174 Joi Elebo Guy Scurfield 7-5 Block D
175 Joi Elebo Guy Scurfield 7-6 Block D
176 Basilio Iglesias Neil Thomas 7-6 Block D
177 Basilio Iglesias Neil Thomas 7-1 Block D
178 Roar Michalsen Guenter Steiner 7-4 Block D
179 Roar Michalsen Guenter Steiner 7-4 Block D
180 Joi Elebo Simon Williams 7-6 Block D
181 Simon Williams Joi Elebo 7-2 Block D
182 Guy Scurfield Roberts Stafeckis 7-3 Block D
183 Guy Scurfield Roberts Stafeckis 7-5 Block D
184 Basilio Iglesias Guenter Steiner 7-2 Block D
185 Basilio Iglesias Guenter Steiner 7-2 Block D
186 Roar Michalsen Neil Thomas 7-2 Block D
187 Roar Michalsen Neil Thomas 7-1 Block D
188 Simon Williams Roar Michalsen 7-5 Block D
189 Roar Michalsen Simon Williams 7-5 Block D
190 Guy Scurfield Basilio Iglesias 7-4 Block D
191 Guy Scurfield Basilio Iglesias 7-3 Block D
192 Joi Elebo Neil Thomas 7-4 Block D
193 Neil Thomas Joi Elebo 7-5 Block D
194 Roberts Stafeckis Guenter Steiner 7-6 Block D
195 Roberts Stafeckis Guenter Steiner 7-3 Block D
196 Guy Scurfield Simon Williams 7-5 Block D
197 Guy Scurfield Simon Williams 7-6 Block D
198 Joi Elebo Basilio Iglesias 7-4 Block D
199 Basilio Iglesias Joi Elebo 7-2 Block D
200 Roberts Stafeckis Roar Michalsen 7-3 Block D
201 Roar Michalsen Roberts Stafeckis 7-4 Block D
202 Neil Thomas Guenter Steiner 7-1 Block D
203 Guenter Steiner Neil Thomas 7-5 Block D
204 Simon Williams Guenter Steiner 7-5 Block D
205 Simon Williams Guenter Steiner 7-4 Block D
206 Guy Scurfield Neil Thomas 7-4 Block D
207 Neil Thomas Guy Scurfield 7-5 Block D
208 Joi Elebo Roar Michalsen 7-6 Block D
209 Joi Elebo Roar Michalsen 7-6 Block D
210 Basilio Iglesias Roberts Stafeckis 7-6 Block D
211 Basilio Iglesias Roberts Stafeckis 7-4 Block D
212 Simon Williams Neil Thomas 7-4 Block D
213 Simon Williams Neil Thomas 7-4 Block D
214 Guy Scurfield Guenter Steiner 7-2 Block D
215 Guy Scurfield Guenter Steiner 7-2 Block D
216 Roberts Stafeckis Joi Elebo 7-6 Block D
217 Joi Elebo Roberts Stafeckis 7-2 Block D
218 Basilio Iglesias Roar Michalsen 7-2 Block D
219 Basilio Iglesias Roar Michalsen 7-1 Block D
220 Simon Williams Roar Michalsen 7-3 Block D p/o
221 Pierre Beaudry Thomas Magin 7-4 KO R1
222 Pierre Beaudry Thomas Magin 7-4 KO R1
223 Guy Scurfield Jose Riva 7-4 KO R1
224 Jose Riva Guy Scurfield 7-5 KO R1
225 Jose Riva Guy Scurfield 7-4 KO R1
226 Stephen Mulliner Joi Elebo 7-4 KO R1
227 Stephen Mulliner Joi Elebo 7-1 KO R1
228 Patrick Fitzgerald Simon Williams 7-2 KO R1
229 Simon Williams Patrick Fitzgerald 7-5 KO R1
230 Patrick Fitzgerald Simon Williams 7-6 KO R1
231 Janis Steins Jose Alvarez-Sala 7-6 KO R1
232 Jose Alvarez-Sala Janis Steins 7-6 KO R1
233 Jose Alvarez-Sala Janis Steins 7-1 KO R1
234 Rafael Romero Evan Newell 7-5 KO R1
235 Rafael Romero Evan Newell 7-4 KO R1
236 Mark Stephens Andres Alvarez-Sala 7-5 KO R1
237 Mark Stephens Andres Alvarez-Sala 7-4 KO R1
238 Basilio Iglesias Eje Elebo 7-5 KO R1
239 Basilio Iglesias Eje Elebo 7-6 KO R1
240 Jose Riva Pierre Beaudry 7-6 Q-final
241 Jose Riva Pierre Beaudry 7-6 Q-final
242 Stephen Mulliner Patrick Fitzgerald 7-4 Q-final
243 Stephen Mulliner Patrick Fitzgerald 7-6 Q-final
244 Jose Alvarez-Sala Rafael Romero 7-6 Q-final
245 Jose Alvarez-Sala Rafael Romero 7-5 Q-final
246 Mark Stephens Basilio Iglesias 7-5 Q-final
247 Basilio Iglesias Mark Stephens 7-6 Q-final
248 Basilio Iglesias Mark Stephens 7-3 Q-final
249 Stephen Mulliner Jose Riva 7-4 S-final
250 Stephen Mulliner Jose Riva 7-4 S-final
251 Jose Alvarez-Sala Basilio Iglesias 7-4 S-final
252 Basilio Iglesias Jose Alvarez-Sala 7-4 S-final
253 Jose Alvarez-Sala Basilio Iglesias 7-5 S-final
254 Jose Alvarez-Sala Stephen Mulliner 7-3 Final
255 Jose Alvarez-Sala Stephen Mulliner 7-6 Final

NumNameTotalWinsLosses
1 Andres Alvarez-Sala 16 10 6
2 Jose Alvarez-Sala 24 21 3
3 Pierre Beaudry 18 15 3
4 Michael Boeer 14 2 12
5 Lars Boman 12 4 8
6 Joi Elebo 16 10 6
7 Eje Elebo 17 8 9
8 Patrick Fitzgerald 19 13 6
9 Martin French 8 4 4
10 Andrew Hope 14 3 11
11 Basilio Iglesias 22 16 6
12 Helena Jansson 14 2 12
13 Anna Kralova 14 2 12
14 Thomas Magin 14 5 9
15 Roar Michalsen 15 7 8
16 Stephen Mulliner 20 16 4
17 Magnus Myhrene 14 2 12
18 Evan Newell 16 9 7
19 Jose Riva 21 14 7
20 Rafael Romero 18 14 4
21 Guy Scurfield 17 11 6
22 Ulf Soderberg 14 6 8
23 Roberts Stafeckis 14 6 8
24 Guenter Steiner 14 1 13
25 Janis Steins 17 10 7
26 Mark Stephens 19 14 5
27 Neil Thomas 14 4 10
28 Lionel Tibble 15 7 8
29 Charles-Eric Vilain Xiiii 14 2 12
30 Stanislav Vorel 14 1 13
31 David Widdison 14 7 7
32 Simon Williams 18 9 9

Database last updated at Sun, 25 Oct 2020 18:22:23 +0000

26 October 2020 06:12:49