Event 243 in 2018

24.05.18 European Championship

Number of games: 304

NumWinnerLoserScoreDetail
1 Rachel Gee Andres De Diego 7-2 Block A
2 Andres De Diego Rachel Gee 7-1 Block A
3 Andres De Diego Rachel Gee 7-6 Block A
4 Wolfgang Usbeck Andres Alvarez-Sala 7-6 Block A
5 Andres Alvarez-Sala Wolfgang Usbeck 7-2 Block A
6 Andres Alvarez-Sala Wolfgang Usbeck 7-4 Block A
7 Normunds Zelcans Lars Boman 7-4 Block A
8 Normunds Zelcans Lars Boman 7-2 Block A
9 Viggo Olsen Robert Darling 7-4 Block A
10 Robert Darling Viggo Olsen 7-4 Block A
11 Robert Darling Viggo Olsen 7-2 Block A
12 Rachel Gee Robert Darling 7-4 Block A
13 Rachel Gee Robert Darling 7-3 Block A
14 Andres Alvarez-Sala Normunds Zelcans 7-6 Block A
15 Andres Alvarez-Sala Normunds Zelcans 7-6 Block A
16 Viggo Olsen Andres De Diego 7-3 Block A
17 Andres De Diego Viggo Olsen 7-5 Block A
18 Viggo Olsen Andres De Diego 7-6 Block A
19 Wolfgang Usbeck Lars Boman 7-2 Block A
20 Wolfgang Usbeck Lars Boman 7-3 Block A
21 Rachel Gee Normunds Zelcans 7-5 Block A
22 Rachel Gee Normunds Zelcans 7-4 Block A
23 Andres Alvarez-Sala Robert Darling 7-4 Block A
24 Andres Alvarez-Sala Robert Darling 7-1 Block A
25 Lars Boman Andres De Diego 7-5 Block A
26 Andres De Diego Lars Boman 7-3 Block A
27 Andres De Diego Lars Boman 7-1 Block A
28 Wolfgang Usbeck Viggo Olsen 7-1 Block A
29 Wolfgang Usbeck Viggo Olsen 7-1 Block A
30 Rachel Gee Wolfgang Usbeck 7-3 Block A
31 Rachel Gee Wolfgang Usbeck 7-4 Block A
32 Andres Alvarez-Sala Andres De Diego 7-5 Block A
33 Andres Alvarez-Sala Andres De Diego 7-6 Block A
34 Normunds Zelcans Viggo Olsen 7-2 Block A
35 Normunds Zelcans Viggo Olsen 7-4 Block A
36 Robert Darling Lars Boman 7-4 Block A
37 Lars Boman Robert Darling 7-5 Block A
38 Robert Darling Lars Boman 7-5 Block A
39 Rachel Gee Andres Alvarez-Sala 7-4 Block A
40 Andres Alvarez-Sala Rachel Gee 7-6 Block A
41 Andres Alvarez-Sala Rachel Gee 7-4 Block A
42 Andres De Diego Normunds Zelcans 7-5 Block A
43 Andres De Diego Normunds Zelcans 7-5 Block A
44 Wolfgang Usbeck Robert Darling 7-5 Block A
45 Wolfgang Usbeck Robert Darling 7-3 Block A
46 Lars Boman Viggo Olsen 7-5 Block A
47 Viggo Olsen Lars Boman 7-4 Block A
48 Lars Boman Viggo Olsen 7-5 Block A
49 Rachel Gee Lars Boman 7-6 Block A
50 Rachel Gee Lars Boman 7-4 Block A
51 Andres Alvarez-Sala Viggo Olsen 7-4 Block A
52 Andres Alvarez-Sala Viggo Olsen 7-1 Block A
53 Wolfgang Usbeck Normunds Zelcans 7-4 Block A
54 Normunds Zelcans Wolfgang Usbeck 7-6 Block A
55 Wolfgang Usbeck Normunds Zelcans 7-6 Block A
56 Andres De Diego Robert Darling 7-3 Block A
57 Andres De Diego Robert Darling 7-4 Block A
58 Rachel Gee Viggo Olsen 7-2 Block A
59 Rachel Gee Viggo Olsen 7-2 Block A
60 Andres Alvarez-Sala Lars Boman 7-4 Block A
61 Andres Alvarez-Sala Lars Boman 7-4 Block A
62 Robert Darling Normunds Zelcans 7-4 Block A
63 Normunds Zelcans Robert Darling 7-5 Block A
64 Normunds Zelcans Robert Darling 7-6 Block A
65 Wolfgang Usbeck Andres De Diego 7-5 Block A
66 Wolfgang Usbeck Andres De Diego 7-6 Block A
67 Maria Taylor Stephen Mulliner 7-4 Block B
68 Stephen Mulliner Maria Taylor 7-4 Block B
69 Stephen Mulliner Maria Taylor 7-1 Block B
70 Nicholas Archer Birger Stene-Syversen 7-3 Block B
71 Nicholas Archer Birger Stene-Syversen 7-2 Block B
72 Mark Stephens Eberhard Zeh 7-4 Block B
73 Mark Stephens Eberhard Zeh 7-4 Block B
74 Helena Jansson Zigurds Plavins 7-4 Block B
75 Helena Jansson Zigurds Plavins 7-6 Block B
76 Stephen Mulliner Helena Jansson 7-2 Block B
77 Stephen Mulliner Helena Jansson 7-2 Block B
78 Nicholas Archer Mark Stephens 7-3 Block B
79 Nicholas Archer Mark Stephens 7-4 Block B
80 Maria Taylor Zigurds Plavins 7-3 Block B
81 Maria Taylor Zigurds Plavins 7-1 Block B
82 Birger Stene-Syversen Eberhard Zeh 7-6 Block B
83 Eberhard Zeh Birger Stene-Syversen 7-4 Block B
84 Birger Stene-Syversen Eberhard Zeh 7-5 Block B
85 Stephen Mulliner Mark Stephens 7-6 Block B
86 Stephen Mulliner Mark Stephens 7-6 Block B
87 Nicholas Archer Helena Jansson 7-5 Block B
88 Nicholas Archer Helena Jansson 7-6 Block B
89 Maria Taylor Eberhard Zeh 7-1 Block B
90 Maria Taylor Eberhard Zeh 7-3 Block B
91 Zigurds Plavins Birger Stene-Syversen 7-6 Block B
92 Birger Stene-Syversen Zigurds Plavins 7-5 Block B
93 Birger Stene-Syversen Zigurds Plavins 7-6 Block B
94 Stephen Mulliner Birger Stene-Syversen 7-5 Block B
95 Stephen Mulliner Birger Stene-Syversen 7-2 Block B
96 Maria Taylor Nicholas Archer 7-5 Block B
97 Nicholas Archer Maria Taylor 7-6 Block B
98 Nicholas Archer Maria Taylor 7-5 Block B
99 Mark Stephens Zigurds Plavins 7-3 Block B
100 Mark Stephens Zigurds Plavins 7-5 Block B
101 Helena Jansson Eberhard Zeh 7-4 Block B
102 Eberhard Zeh Helena Jansson 7-6 Block B
103 Eberhard Zeh Helena Jansson 7-5 Block B
104 Stephen Mulliner Nicholas Archer 7-5 Block B
105 Stephen Mulliner Nicholas Archer 7-4 Block B
106 Mark Stephens Maria Taylor 7-6 Block B
107 Mark Stephens Maria Taylor 7-6 Block B
108 Helena Jansson Birger Stene-Syversen 7-3 Block B
109 Helena Jansson Birger Stene-Syversen 7-3 Block B
110 Eberhard Zeh Zigurds Plavins 7-4 Block B
111 Zigurds Plavins Eberhard Zeh 7-3 Block B
112 Zigurds Plavins Eberhard Zeh 7-4 Block B
113 Stephen Mulliner Eberhard Zeh 7-1 Block B
114 Eberhard Zeh Stephen Mulliner 7-3 Block B
115 Stephen Mulliner Eberhard Zeh 7-3 Block B
116 Nicholas Archer Zigurds Plavins 7-6 Block B
117 Nicholas Archer Zigurds Plavins 7-4 Block B
118 Maria Taylor Helena Jansson 7-4 Block B
119 Maria Taylor Helena Jansson 7-6 Block B
120 Mark Stephens Birger Stene-Syversen 7-4 Block B
121 Mark Stephens Birger Stene-Syversen 7-6 Block B
122 Stephen Mulliner Zigurds Plavins 7-1 Block B
123 Stephen Mulliner Zigurds Plavins 7-1 Block B
124 Nicholas Archer Eberhard Zeh 7-1 Block B
125 Nicholas Archer Eberhard Zeh 7-3 Block B
126 Mark Stephens Helena Jansson 7-4 Block B
127 Mark Stephens Helena Jansson 7-5 Block B
128 Maria Taylor Birger Stene-Syversen 7-4 Block B
129 Birger Stene-Syversen Maria Taylor 7-3 Block B
130 Maria Taylor Birger Stene-Syversen 7-3 Block B
131 Harry Dodge Basilio Iglesias 7-6 Block C
132 Harry Dodge Basilio Iglesias 7-3 Block C
133 Pierre Beaudry Susana Romero 7-4 Block C
134 Pierre Beaudry Susana Romero 7-3 Block C
135 Roar Michalsen Robert O'Donoghue 7-5 Block C
136 Robert O'Donoghue Roar Michalsen 7-6 Block C
137 Roar Michalsen Robert O'Donoghue 7-6 Block C
138 Daniel Studerus Anna Kralova 7-5 Block C
139 Anna Kralova Daniel Studerus 7-5 Block C
140 Anna Kralova Daniel Studerus 7-5 Block C
141 Daniel Studerus Harry Dodge 7-6 Block C
142 Harry Dodge Daniel Studerus 7-2 Block C
143 Harry Dodge Daniel Studerus 7-1 Block C
144 Roar Michalsen Pierre Beaudry 7-5 Block C
145 Roar Michalsen Pierre Beaudry 7-6 Block C
146 Basilio Iglesias Anna Kralova 7-2 Block C
147 Basilio Iglesias Anna Kralova 7-4 Block C
148 Robert O'Donoghue Susana Romero 7-5 Block C
149 Susana Romero Robert O'Donoghue 7-5 Block C
150 Susana Romero Robert O'Donoghue 7-4 Block C
151 Harry Dodge Roar Michalsen 7-3 Block C
152 Harry Dodge Roar Michalsen 7-3 Block C
153 Pierre Beaudry Daniel Studerus 7-3 Block C
154 Daniel Studerus Pierre Beaudry 7-4 Block C
155 Pierre Beaudry Daniel Studerus 7-3 Block C
156 Basilio Iglesias Robert O'Donoghue 7-5 Block C
157 Basilio Iglesias Robert O'Donoghue 7-4 Block C
158 Susana Romero Anna Kralova 7-3 Block C
159 Susana Romero Anna Kralova 7-4 Block C
160 Harry Dodge Susana Romero 7-6 Block C
161 Susana Romero Harry Dodge 7-3 Block C
162 Harry Dodge Susana Romero 7-1 Block C
163 Pierre Beaudry Basilio Iglesias 7-5 Block C
164 Basilio Iglesias Pierre Beaudry 7-6 Block C
165 Pierre Beaudry Basilio Iglesias 7-4 Block C
166 Roar Michalsen Anna Kralova 7-3 Block C
167 Roar Michalsen Anna Kralova 7-3 Block C
168 Daniel Studerus Robert O'Donoghue 7-3 Block C
169 Daniel Studerus Robert O'Donoghue 7-3 Block C
170 Pierre Beaudry Harry Dodge 7-6 Block C
171 Harry Dodge Pierre Beaudry 7-3 Block C
172 Harry Dodge Pierre Beaudry 7-3 Block C
173 Basilio Iglesias Roar Michalsen 7-5 Block C
174 Basilio Iglesias Roar Michalsen 7-2 Block C
175 Susana Romero Daniel Studerus 7-5 Block C
176 Susana Romero Daniel Studerus 7-3 Block C
177 Robert O'Donoghue Anna Kralova 7-3 Block C
178 Robert O'Donoghue Anna Kralova 7-6 Block C
179 Harry Dodge Robert O'Donoghue 7-2 Block C
180 Harry Dodge Robert O'Donoghue 7-5 Block C
181 Pierre Beaudry Anna Kralova 7-2 Block C
182 Pierre Beaudry Anna Kralova 7-3 Block C
183 Susana Romero Roar Michalsen 7-6 Block C
184 Roar Michalsen Susana Romero 7-5 Block C
185 Susana Romero Roar Michalsen 7-3 Block C
186 Basilio Iglesias Daniel Studerus 7-6 Block C
187 Basilio Iglesias Daniel Studerus 7-2 Block C
188 Harry Dodge Anna Kralova 7-1 Block C
189 Harry Dodge Anna Kralova 7-2 Block C
190 Pierre Beaudry Robert O'Donoghue 7-4 Block C
191 Pierre Beaudry Robert O'Donoghue 7-1 Block C
192 Roar Michalsen Daniel Studerus 7-4 Block C
193 Roar Michalsen Daniel Studerus 7-3 Block C
194 Basilio Iglesias Susana Romero 7-4 Block C
195 Basilio Iglesias Susana Romero 7-5 Block C
196 Roar Michalsen Susana Romero 7-4 Play-off
197 Ian Burridge Roberts Stafeckis 7-6 Block D
198 Roberts Stafeckis Ian Burridge 7-1 Block D
199 Ian Burridge Roberts Stafeckis 7-4 Block D
200 Rafael Romero Steinar Olsen 7-6 Block D
201 Rafael Romero Steinar Olsen 7-5 Block D
202 Nicholas Cheyne Brian Shorney 7-2 Block D
203 Nicholas Cheyne Brian Shorney 7-3 Block D
204 Carlos Vieira Jan Kral 7-5 Block D
205 Jan Kral Carlos Vieira 7-5 Block D
206 Carlos Vieira Jan Kral 7-6 Block D
207 Ian Burridge Carlos Vieira 7-1 Block D
208 Ian Burridge Carlos Vieira 7-2 Block D
209 Nicholas Cheyne Rafael Romero 7-5 Block D
210 Rafael Romero Nicholas Cheyne 7-6 Block D
211 Rafael Romero Nicholas Cheyne 7-6 Block D
212 Roberts Stafeckis Jan Kral 7-2 Block D
213 Roberts Stafeckis Jan Kral 7-5 Block D
214 Brian Shorney Steinar Olsen 7-1 Block D
215 Steinar Olsen Brian Shorney 7-4 Block D
216 Brian Shorney Steinar Olsen 7-4 Block D
217 Ian Burridge Nicholas Cheyne 7-3 Block D
218 Nicholas Cheyne Ian Burridge 7-6 Block D
219 Ian Burridge Nicholas Cheyne 7-4 Block D
220 Rafael Romero Carlos Vieira 7-3 Block D
221 Rafael Romero Carlos Vieira 7-2 Block D
222 Brian Shorney Roberts Stafeckis 7-4 Block D
223 Roberts Stafeckis Brian Shorney 7-4 Block D
224 Roberts Stafeckis Brian Shorney 7-6 Block D
225 Steinar Olsen Jan Kral 7-5 Block D
226 Steinar Olsen Jan Kral 7-4 Block D
227 Steinar Olsen Ian Burridge 7-3 Block D
228 Ian Burridge Steinar Olsen 7-5 Block D
229 Ian Burridge Steinar Olsen 7-6 Block D
230 Roberts Stafeckis Rafael Romero 7-5 Block D
231 Rafael Romero Roberts Stafeckis 7-4 Block D
232 Rafael Romero Roberts Stafeckis 7-4 Block D
233 Nicholas Cheyne Jan Kral 7-4 Block D
234 Nicholas Cheyne Jan Kral 7-2 Block D
235 Carlos Vieira Brian Shorney 7-5 Block D
236 Carlos Vieira Brian Shorney 7-6 Block D
237 Ian Burridge Rafael Romero 7-6 Block D
238 Ian Burridge Rafael Romero 7-1 Block D
239 Roberts Stafeckis Nicholas Cheyne 7-4 Block D
240 Nicholas Cheyne Roberts Stafeckis 7-3 Block D
241 Nicholas Cheyne Roberts Stafeckis 7-2 Block D
242 Steinar Olsen Carlos Vieira 7-6 Block D
243 Carlos Vieira Steinar Olsen 7-2 Block D
244 Steinar Olsen Carlos Vieira 7-5 Block D
245 Jan Kral Brian Shorney 7-5 Block D
246 Jan Kral Brian Shorney 7-3 Block D
247 Ian Burridge Brian Shorney 7-2 Block D
248 Ian Burridge Brian Shorney 7-4 Block D
249 Rafael Romero Jan Kral 7-5 Block D
250 Jan Kral Rafael Romero 7-5 Block D
251 Rafael Romero Jan Kral 7-2 Block D
252 Nicholas Cheyne Steinar Olsen 7-6 Block D
253 Steinar Olsen Nicholas Cheyne 7-6 Block D
254 Steinar Olsen Nicholas Cheyne 7-5 Block D
255 Roberts Stafeckis Carlos Vieira 7-5 Block D
256 Roberts Stafeckis Carlos Vieira 7-3 Block D
257 Ian Burridge Jan Kral 7-3 Block D
258 Ian Burridge Jan Kral 7-3 Block D
259 Rafael Romero Brian Shorney 7-2 Block D
260 Rafael Romero Brian Shorney 7-6 Block D
261 Carlos Vieira Nicholas Cheyne 7-3 Block D
262 Nicholas Cheyne Carlos Vieira 7-4 Block D
263 Nicholas Cheyne Carlos Vieira 7-3 Block D
264 Steinar Olsen Roberts Stafeckis 7-4 Block D
265 Steinar Olsen Roberts Stafeckis 7-5 Block D
266 Andres Alvarez-Sala Steinar Olsen 7-3 KOR1
267 Andres Alvarez-Sala Steinar Olsen 7-2 KOR1
268 Rafael Romero Wolfgang Usbeck 7-6 KOR1
269 Wolfgang Usbeck Rafael Romero 7-5 KOR1
270 Rafael Romero Wolfgang Usbeck 7-4 KOR1
271 Rachel Gee Nicholas Cheyne 7-4 KOR1
272 Nicholas Cheyne Rachel Gee 7-3 KOR1
273 Rachel Gee Nicholas Cheyne 7-3 KOR1
274 Andres De Diego Ian Burridge 7-6 KOR1
275 Ian Burridge Andres De Diego 7-2 KOR1
276 Andres De Diego Ian Burridge 7-3 KOR1
277 Maria Taylor Harry Dodge 7-6 KOR1
278 Harry Dodge Maria Taylor 7-6 KOR1
279 Harry Dodge Maria Taylor 7-2 KOR1
280 Pierre Beaudry Nicholas Archer 7-3 KOR1
281 Pierre Beaudry Nicholas Archer 7-6 KOR1
282 Basilio Iglesias Mark Stephens 7-6 KOR1
283 Mark Stephens Basilio Iglesias 7-5 KOR1
284 Mark Stephens Basilio Iglesias 7-6 KOR1
285 Stephen Mulliner Roar Michalsen 7-3 KOR1
286 Stephen Mulliner Roar Michalsen 7-6 KOR1
287 Rafael Romero Andres Alvarez-Sala 7-3 Q-final
288 Andres Alvarez-Sala Rafael Romero 7-5 Q-final
289 Rafael Romero Andres Alvarez-Sala 7-5 Q-final
290 Rachel Gee Andres De Diego 7-4 Q-final
291 Rachel Gee Andres De Diego 7-5 Q-final
292 Harry Dodge Pierre Beaudry 7-4 Q-final
293 Pierre Beaudry Harry Dodge 7-2 Q-final
294 Pierre Beaudry Harry Dodge 7-4 Q-final
295 Mark Stephens Stephen Mulliner 7-4 Q-final
296 Stephen Mulliner Mark Stephens 7-5 Q-final
297 Mark Stephens Stephen Mulliner 7-6 Q-final
298 Rachel Gee Rafael Romero 7-4 S-final
299 Rachel Gee Rafael Romero 7-6 S-final
300 Pierre Beaudry Mark Stephens 7-5 S-final
301 Pierre Beaudry Mark Stephens 7-5 S-final
302 Pierre Beaudry Rachel Gee 7-3 Final
303 Rachel Gee Pierre Beaudry 7-4 Final
304 Rachel Gee Pierre Beaudry 7-5 Final

NumNameTotalWinsLosses
1 Andres Alvarez-Sala 21 17 4
2 Nicholas Archer 17 12 5
3 Pierre Beaudry 27 18 9
4 Lars Boman 17 4 13
5 Ian Burridge 20 15 5
6 Nicholas Cheyne 22 12 10
7 Robert Darling 17 5 12
8 Andres De Diego 22 11 11
9 Harry Dodge 23 17 6
10 Rachel Gee 26 20 6
11 Basilio Iglesias 18 12 6
12 Helena Jansson 15 5 10
13 Jan Kral 16 4 12
14 Anna Kralova 15 2 13
15 Roar Michalsen 19 10 9
16 Stephen Mulliner 21 17 4
17 Robert O'Donoghue 16 4 12
18 Steinar Olsen 20 10 10
19 Viggo Olsen 17 4 13
20 Zigurds Plavins 16 3 13
21 Susana Romero 18 9 9
22 Rafael Romero 25 16 9
23 Brian Shorney 16 3 13
24 Roberts Stafeckis 18 9 9
25 Birger Stene-Syversen 17 5 12
26 Mark Stephens 22 14 8
27 Daniel Studerus 17 5 12
28 Maria Taylor 20 11 9
29 Wolfgang Usbeck 19 12 7
30 Carlos Vieira 17 6 11
31 Eberhard Zeh 18 5 13
32 Normunds Zelcans 16 7 9

Database last updated at Wed, 28 Oct 2020 17:36:42 +0000

28 October 2020 19:45:21