BackPrev yearNext year

Game List for Dave Kibble in 2003

    DGradepdtOppDGradeGradeIndexOppIndexIdx20OppIdx20RDGOppRDG
              
  66 Sussex County Southwick Salver 12-13.4.03                    
1 beat Bri Smith  21552819022267224319612138189000
2 beat Gerard Healy  21582818472266225018342143188500
3 lost to Chris Clarke (tp) 21552525002265224326582139247400
              
  67 Sussex County WP 12-13.4.03                    
4 beat Pauline Healy  21562115192263224415102140150500
5 lost to Robert Fulford  21541826172261224228262138259900
6 beat Robin Brown tp 21641921972262226322372149218900
              
  74 SWF: East Dorset v Bristol 19.4.03                    
7 lost to Pete Trimmer (tp) 21581423202260224724562142229100
              
  88 Western Championship 3-5.5.03                    
8 lost to Robert Fulford (tpo) 21561526152259224428092140259900
9 lost to Robert Fulford (tp) 21552026172258224028132138260100
              
  89 Western Championship Plate 3-5.5.03                    
10 beat Tom Weston  21591919122257224919582143189500
11 lost to Ed Duckworth (tp) 21531823212256223824732136229800
12 lost to Samir Patel (tp) 21411319492252221020852122194700
13 beat Chris Williams  2149821012251222821382131207400
14 beat Sam Symonds  2152318542250223619332135182800
15 lost to James Death  2146-222872248222324112127224400
              
  103 Bristol WE 10-11.5.03                    
16 beat Richard M Smith  2151-519392247223720022133190800
17 lost to Lawrence Whittaker  2139-1119422243219820062118194000
18 lost to David Maugham  2136-2024892239219226152115245400
              
  104 Bristol WP 10-11.5.03                    
19 lost to Jenny Williams 2124-3520192234216821352102199600
20 beat David Lilly  2128-4918112229217517972106179500
21 lost to Brian Wainman  2111-6619182223214720342091189900
              
  141 Men's Championship 5-8.6.03                    
22 beat Roger Jenkins  2120-8319672219216919972098195600
23 beat Roger Jenkins tp 2128-9019582216218719782105194900
24 lost to Pete Trimmer  2120-10122962213217024042098226400
25 beat Pete Trimmer tp 2139-10622842213221523592112225000
26 lost to Pete Trimmer  2129-11022912211219523802105225700
              
  142 Du Pre Cup 5-8.6.03                    
27 lost to Don Gaunt  2118-11021952208217222632096216700
28 beat Rosemary Gugan  2121-10617222206217716602099171300
29 lost to David Harrison-Wood  2113-10122902202216424162093226700
              
  167 HI: England v Wales 14-15.6.03                    
30 beat Chris Williams  2124-9120652201218820642102204000
31 lost to Chris Williams  2110-8920792197215021032090205100
32 beat Chris Williams  2122-8720672196217720762100204200
              
  168 HI: England v Ireland 14.6.03                    
33 beat Simon Williams  2140-8323392198222624462114232000
34 beat Simon Williams  2157-7423242204227024022129230500
              
  171 HI: England v Scotland 15.6.03                    
35 beat Bruce Rannie tp 2162-6018922210228219632134189000
36 beat Bruce Rannie  2167-5118872217229319522139188500
              
  193 East Midlands Championship 27-29.6.03                    
37 beat Dave Mundy  2175-3821262224231622282148211200
38 beat Paul Swaffield tp 2179-2818722232232820472153189000
39 beat Nick Evans tp 2185-1220492241234321302161203000
40 beat Robin Brown tp 2194522302250236723162172221000
41 lost to Brian Wainman  21811519552256232620612157193300
42 lost to Robin Brown (tp) 21742322542260230323892148223700
43 lost to Robin Brown  21672522612261228324102140224500
              
  194 East Midlands Plate 27-29.6.03                    
44 beat Louise Bradforth  21723019912264229621002147197300
45 beat David Foulser tp 21823521772268231723042157215200
46 beat Lionel Tibble  21903920862272232921272165206800
              
  214 Open Championship Block C 6-8.7.03                    
47 beat Stephen Mulliner tp 22034723282279236724032179231000
48 lost to Martin Murray  21855118112282231319422162181100
49 lost to Chris Clarke (tp) 21815925122283230226662158248700
50 lost to Cliff Jones  21666120412282226121742145201400
51 lost to David Harrison-Wood  21586923102279224424772138229200
52 beat Robin Brown  21747822632279228724082151225700
53 lost to John Richardson  21537818312276223619532134179500
54 beat Kenster Rosenberry tp 21658121182276226822302143211300
              
  217 Open Championship Z 6-13.7.03                    
55 lost to Paul Castell  21467018772273223519512128186600
              
  219 Association Plate 10-13.7.03                    
56 beat Beatrice McGlen  21526519012271224619522132187800
57 lost to Mark Suter  21445923012268222623672125226300
58 lost to Kenster Rosenberry  21335421192263220022222115211300
              
  220 Open Championship Z 10-13.7.03                    
59 lost to Jenny Williams 21234521152257218122382104209000
              
  269 Compton Cowhorn Early Swiss 2.8.03                    
60 beat George Noble  21283519122252218918942110193100
              
  271 Compton Cowhorn WE 2-3.8.03                    
61 lost to Tom Weston  21142918922244215019532095186800
              
  272 Compton Cowhorn WP 2-3.8.03                    
62 lost to Tim Dutton  20991315832234211316082077159200
63 beat Sam Symonds  2103118202225212218372081178800
64 beat Paul Castell  2107-1518792218213419212086186200
65 beat Mark Gooding tp 2110-3317182212214017712089171700
66 lost to Louise Bradforth  2097-5120022205211821052077198900
              
  306 SWF: Bristol v Cheltenham 16.8.03                    
67 beat Don Gaunt  2110-6721652200214821912089213700
68 lost to David Foulser (tp) 2099-8621682195212822462079213900
69 lost to David Magee (tp) 2084-10820532187209920842069205200
              
  309 IC: Sussex County v Cheltenham 17.8.03                    
70 beat David Parkins  2090-12518302181211318802073181700
71 beat Gerard Healy  2097-13518382176212518602079184800
              
  315 North Of England Championship 22-25.8.03                    
72 lost to Alan Linton  2082-14420952170210322002068207000
73 lost to Alan Linton  2068-15221052163208422202058208000
              
  316 North Of England Plate 22-25.8.03                    
74 lost to Andy Davies  2045-16118632154205819732044184900
75 beat Sam Symonds  2053-17218202147206918362048178900
76 beat Marcus Evans  2067-18019992142209120952057196500
77 beat Ian Lines  2084-18520852140211822202067206900
78 beat Ailsa Lines  2096-18119702140213520462075194700
79 beat Peter M Taylor  2114-17921582141216022242086213400
80 lost to Chris Clarke  2110-17424982143215626032083246800
81 beat Samir Patel  2125-16420882146217721592093205400
82 beat Colin Irwin  2148-14923742151220824282108235400
83 lost to Tim Wilkins (tp) 2138-13123052155219824562102227000
              
  327 Roehampton Challenge Cup 29-30.8.03                    
84 lost to Cliff Jones  2120-11720342156216921592090202400
85 lost to Rutger Beijderwellen  2109-10222012156215022992082217300
86 beat Bri Smith  2117-9219162157216820022088189500
87 beat Marcus Evans  2126-8220122160219121112095198000
88 beat David Magee  2137-7020862164221521502105206800
89 beat Paul Salisbury tp 2142-5918452169222619332109182600
90 lost to Dave Mundy  2129-5220712171219321102098205400
              
  339 Spencer Ell Cup 3-7.9.03                    
91 beat Jenny Williams tp 2139-4221102175221921902108209200
92 lost to Don Gaunt  2130-2521552177219121942098213000
93 lost to David Magee  2121-1420742175216121332087205800
94 lost to Tim Wilkins  2116-523032173215024442081227000
95 lost to Dave Mundy  2107-320962169212421632070207100
96 beat Richard White  2117121912169216223202083216900
97 beat Chris Williams  2127121982171219723132095216600
98 lost to Jenny Williams 2118421262171217322372085210900
99 beat Dave Mundy tp 2126720552173219520962094204000
100 beat David Magee  2132820242176221120242102200500
101 lost to Tim Wilkins otp 21271123082178219724332096227400
102 lost to Richard White (tp) 21191621802178217622852087216000
103 beat Don Gaunt  21292921702180220622372099213900
104 lost to Chris Williams  21223722192181218923582091218900
              
  361 South Of England Championship 12-14.9.03                    
105 beat Tom Weston tp 21274618982183220319742096188400
106 beat Tom Weston tp 21335418922185221619612102187900
107 beat Pete Trimmer tpo 21495923632191225825392117234300
108 lost to Pete Trimmer (tp) 21436023712196224725502112234800
109 lost to Pete Trimmer (tp) 21376123792199223725602107235300
              
  362 South Of England Plate 12-14.9.03                    
110 lost to Rutger Beijderwellen  21305922872201222724782100226700
111 beat Jenny Williams tp 21415421212205224922402111211400
112 beat Rutger Beijderwellen  21534622262211227623872124222700
113 lost to Tim Wilkins  21463822742215225923562116224100
114 lost to Dave Mundy  21353120672216223221362104204400
115 beat Paul Castell tp 21392618702218224119462109186200
              
  388 Sussex County Solomon Cup 27-28.9.03                    
116 beat David Hopkins  21402215772220224416312111156500
117 beat Rod Ashwell tp 21432218312222225218762115181600
118 beat Tim Wilkins  21542322322227228022772127220300
119 beat Paul Castell tp 21582418772232228919602132187000
120 beat Rutger Beijderwellen  21683122152238232023632144221800
121 lost to Rutger Beijderwellen  21603422272243229823852136222600
122 beat Rutger Beijderwellen  21714222122249232823552148221400
              
  401 ICF: Cheltenham v Bowdon 5.10.03                    
123 beat Ailsa Lines tpo 21775019552256233820312153193300
124 beat Ian Lines  21886421752264236222952163213600
BackPrev yearNext year

Database last updated at Wed, 05 May 2021 16:46:45 +0100

18 May 2021 10:04:27

pdt measures approximately how many points above or below grade the player has played over the last 37 games.

#Graph